Loading…

Krasniqi: Po i shesim mend Amerikës

  • 10/11/2016 | 10:51

Krasniqi: Po i shesim mend Amerikës
Kryetar i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi, në një opinion dërguar mediave ka folur rreth zgjedhjeve në SHBA, duke thënë se tek shqiptarët, logjika e të bërit biznes në politikë nuk krijon siguri kombëtare dhe as zhvillim ekonomik.
Më tej Krasniqi, ka theksoi se ne shqiptarët dimë që t’u shesim mend gjithë botës, madje edhe SHBA-ve, por që sipas tij nuk dimë ta mësojmë veten tonë.

“Siç pamë këto ditë, ne shqiptarët dimë që t’u shesim mend gjithë botës, madje edhe SHBA-ve, sesi dhe kë duhet të zgjedhin, por nuk dimë që ta mësojmë veten tonë, se ku duhet ta kërkojmë zgjedhjen e duhur për kombin tonë”, ka shkruar Krasniqi./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë