Loading…

Sot bisedohet për Asociacionin, Energjinë dhe Drejtësinë

  • 01/02/2017 | 10:35

Sot bisedohet për Asociacionin, Energjinë dhe Drejtësinë

Udhëheqësit e Serbisë dhe të Kosovës sonte në raundin e ri të dialogut në Bruksel do të bisedojnë për zbatimin e marrëveshjeve të arritura dhe të çështjeve të mbetura, përkatësisht të Asociacionit të Komunave Serbe, Energjisë dhe Drejtësisë, thotë agjencia serbe e lajmeve Beta duke iu referuar burimeve të afërta me zyrën e shefes së diplomacisë evropiane, Federica Mogherini, përcjell gazetametro.net.


Mogherini ka konfirmuar se ajo në Bruksel ka ftuar Presidentin dhe Kryeministrin e Serbisë, Tomisllav Nikolic dhe Aleksandar Vucic, si dhe krerët e qeverisë në Kosovës, Hashim Thaçi dhe Isa Mustafa.

Takimi pritet të fillojë rreth orës 19:00, fillimisht në takime të veçanta me përfaqësuesen e BE’së e më pas të dy delegacionet bashkë në një darkë pune. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë