Loading…

Në 28 Nëntor, Rama jep premtimin e madh nga Londra: Prishtinën do ta transformoj në kryeqytet unik në botë

  • 28/11/2021 | 22:00

Në 28 Nëntor, Rama jep premtimin e madh nga Londra: Prishtinën do ta transformoj në kryeqytet unik në botë

Kryetari i ri i Prishtinës, Përparim Rama, përmes një urimi për festën e 28 Nëntorit nga Londra, ka thënë se Prishtinën do ta kthej në një kryeqytet unik, shkruan Gazeta Metro.


Ai ka thënë se ndodhët në Londër për shkurt, ngase është zgjedhur kryetar i Prishtinës.

“Jam zgjedhur me një program për ta transformuar Prishtinën për ta bërë kryeqytet unik në botë, do të punoj për Prishtinën, për të gjithë”, ka thënë Rama.

Rama ka përshëndetur sot pjesëmarrësit e një aktiviteti të shqiptarëve në Londër për festën e 28 Nëntorit.

“Duke ju uruar më të mirat për ju dhe për Kombin, pres nga ju të punoni për vet, familjen dhe ta ruani identitetin dhe kulturën por edhe të integroheni në shoqërinë dhe shtetin Britanik që vendit tonë i’u gjend në kohët më të vështira në luftë e në paqe”, ka thënë Rama përmes një video-urimi./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë