Loading…

Në 24 orët e fundit në Kosovë ndodhën 60 aksidente trafiku

  • 22/01/2022 | 09:27

Në 24 orët e fundit në Kosovë ndodhën 60 aksidente trafiku

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 60 aksidente trafiku, 20 prej tyre me persona të lënduar, kurse 40 tjerë raportohet të kenë qenë vetëm me dëme materiale.


Gjithashtu, Policia njofton se ka shqiptuar edhe 1 mijë e 357 tiketa trafiku për shoferët që nuk kanë respektuar rregullat e komunikacionit.

Në statistikat e përgjithshme të publikuara nga Policia e Kosovës bëhet e ditur se janë shqiptuar edhe 478 gjoba për shoferët që nuk kanë respektuar masat antiCOVID.

Po ashtu, janë arrestuar 22 persona, ku 11 prej tyre janë dërguar në mbajtje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë