Loading…

Në 2021 del në treg makina që ecën vetë (Foto)

  • 10/05/2017 | 23:01

Në 2021 del në treg makina që ecën vetë (Foto)

Makina e tipit BMW që njihet për teknikën e saj të avancuar dhe do të dalë në treg në 202i-in.


Kompania i ka vënë emrin “iNext”, dhe do të surprizojë pasi është i projektuar me pajisje elektronike që e bëjnë të ecë vetë, pa pasur nevojën e një shoferi.

Duket se “iNext” do të ketë një pamje të veçantë sepse mban ngjyrë floriri duke mbuluar rrotat dhe ka hapje të dyerve nga lart.

Ndërkohë, është njoftuar se makina elektronike i3 do të jetë në treg në 2019, ndërsa në 2020 do të vijë X3 që është version i parë EV.

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë