Loading…

Në 2020’ën përfundon gazsjellësi në Shqipëri

  • 02/03/2017 | 08:13

Në 2020’ën përfundon gazsjellësi në Shqipëri

Projekti më i madh në Shqipëri, ai Trans Adriatic Pipeline (TAP) po ecën në bazë të parashikimeve. Fundi i vitit 2019 do të shënojë përfundimin e këtij projekti, ku do të kryhen testimet, ndërsa në vitin 2020 gazi i parë nis veprimtarinë.


Këto fakte janë bërë të ditura nga menaxheri për Shqipërinë i projektit TAP, Shkëlqim Bozgo, në një bashkëbisedim me gazetarë, anëtarë të Unionit të Gazetarëve të Shqipërisë (UGSH) në qytetin e Fierit, shkruan Koha Ditore.

Menaxheri Bozgo ka saktësuar se TAP-i nuk ka të bëjë aspak me projektin e gazifikimit të Shqipërisë, ku qeveria e ka shpallur si prioritet të saj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë