Loading…

Në 2018 priten telefonat me bateri që mbushet për pesë minuta

  • 14/05/2017 | 09:43

Në 2018 priten telefonat me bateri që mbushet për pesë minuta

Telefonat e mençur me bateri të cilat mbushen plotësisht brenda pesë minutash mund të dalin në shitje qysh nga viti i ardhshëm.


Një teknologji e tillë së pari herë është prezantuar para dy vitesh, kur StoreDot nga Izraeli prezantoi FlashBattery në panairin në Las Vegas.

Drejtori ekzekutiv i Stordot, Doron Majersdorf, tha për BBC se prodhimi pritet të fillojë vitin e ardhshëm, por nuk ka bërë të ditur se cilët prodhues janë paraqitur për përdorimin e kësaj teknologjie, shkrua albeu.com.

Bateria, e cila mbushet për pesë minuta, është e krijuar nga nano-materiali, të cilin e karakterizojnë struktura jashtëzakonisht të vogla. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë