Loading…

Ndryshuan masat, bie numri i gjobave në bazë të ligjit antiCOVID

  • 03/06/2021 | 08:45

Ndryshuan masat, bie numri i gjobave në bazë të ligjit antiCOVID

Kanë kaluar pak ditë që nga momenti kur Qeveria e Kosovës ka ndryshuar masat antiCOVID.


Kësisoj me të marrë këtë vendim vërehet qartë edhe rënia e numrit të gjobave të cilat shqiptohen brenda 24 orëve nga Policia e Kosovës në bazë të ligjit antiCOVID.

Gjatë 24 orëve zyrtarët policorë kanë shqiptuar 226 tiketa të shqiptuara në bazë të këtij ligji.

Duhet përkujtuar që tani për tani në vend janë 1 mijë e 811 raste aktive me virusin COVID19.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë