Loading…

Ndryshon lista e Anglisë për ndeshjet e marsit: Kush mbeti jashtë?

  • 20/03/2023 | 19:01

Ndryshon lista e Anglisë për ndeshjet e marsit: Kush mbeti jashtë?

Kombëtarja e Anglisë ka njoftuar për disa ndryshime të bëra në listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet e para kualifikuese për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.


Nick Pope, Marcus Rashford dhe Mason Mount janë futbollistët që janë larguar nga lista shkaku i lëndimeve.

Përzgjedhësi Gareth Southgate e ka ftuar Frasen Forster në vend të Pope, teksa nuk ka përzgjedhur ndonjë zëvendësues për Rashford dhe Mount.

Anglia ndeshjen e parë do ta luajë në udhëtim kundër Italisë, më 23 mars, kurse pas tre ditësh e pret Ukrainën.

Përveç këtyre tri kombëtareve, në Grupin C janë edhe Maqedonia e Veriut e Malta.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë