Loading…

Ndryshimet drastike të 10 qyteteve të mëdha

  • 29/11/2016 | 23:05

Ndryshimet drastike të 10 qyteteve të mëdha

Gjatë viteve të fundit bota ka pësuar ndryshime të mëdha. Këto ndryshime mund të vihen re edhe në disa prej qyteteve më të mëdha të globit.

Nëse i krahasojmë me vitet e kaluara, disa nga këta qytete thuajse nuk mund të identifikohen më. Kjo gjë ndodh pasi ka patur ndërtime të tjera si dhe falë zhvillimit që kanë pasur në vitet e fundit.

singapori-ne-1960-dhe-tani1480407505 toronto-ne-1930-dhe-tani1480407490 dubai-ne-1980-dhe-tani1480407470 forteleza-brazil-1980-dhe-tani1480407495 hong-kongu-ne-1960-dhe-tani1480407497 nairobi-kenia-1960-dhe-tani1480407482 pekini-ne-1940-dhe-tani1480407478 seuli-ne-1950-dhe-tani1480407486 shangai-ne-1990-dhe-tani1480407492

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë