Loading…

Ndryshime në Komisionin për Provimin e Jurisprudencës, emërohet ky zëvendës-anëtar

  • 29/05/2021 | 14:10

Ndryshime në Komisionin për Provimin e Jurisprudencës, emërohet ky zëvendës-anëtar

Në mbledhjen e djeshme të Qeverisë u mor vendim që Bajm Miftari të emërohet zëvendës anëtar për lëndën “E Drejta Kushtetuese, Organizimi i Sistemit Gjyqësor të Kosovës, Bazat e Sistemit të Bashkimit Evropian dhe të Drejtat e Njeriut.


Në bazë të vendimit të Qeverisë thuhet se Miftari u emërua në vend të Hajrip Krasniqit.

Ky vendim u mor në bazë të Ligjit për Provimin e Jurisprudencës.

Ky është vendimi nr.04/08 të datës 21.4.2021, ku pika 1.4 u ndryshua.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë