Loading…

Ndryshime drastike të motit: Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vazhdim

  • 25/08/2019 | 23:47

Ndryshime drastike të motit: Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vazhdim

Javën e fundit të muajit gusht vazhdon moti i nxehtë, por ditëve të para të javës me shtrëngata me shi, shkruan Gazeta Metro.

Gjatë ditës së sotme mot pjesërisht vranët, priten edhe zhvillime të shtrëngatave me shi.

Temperatura maksimale pritet të jetë 31 gradë Celsius, kurse ajo minimalja pritet të jetë 16 gradë Celsius.

Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 2-11m/s.

Shtypja atmosferike mbetet pak e lartë mbi vlera normale./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë