Loading…

Ndriçohet lagjja Dardania

  • 15/02/2017 | 09:15

Ndriçohet lagjja Dardania

Problemi që banorët e lagjes Dardania në Prishtinë kanë pasur me ndriçimin publik, sidomos ata që banojnë rreth parkut është zgjidhur.


Ndriçimi publik tashmë ka përfunduar dhe mbrëmë është bërë edhe ndezja e parë e dritave.

Për këtë ndriçim ka lajmëruar edhe kryetari i komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti. Ai, përmes një publikimi në rrjetin social Facebook ka bërë të ditur për këtë projekt dhe po ashtu ka publikuar edhe një fotografi.

Banorët e kësaj lagje janë ankuar shpesh se shkak i mungesës së ndriçimit janë kërcënuar edhe nga qentë endacak./gazetametro.net

ndriqimi-2

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë