Loading…

Ndotja e ajrit në Shkup, lë qytetarët mbyllur

  • 22/11/2016 | 23:15

Ndotja e ajrit në Shkup, lë qytetarët mbyllur

Qytetarëve të Shkupit u është rekomanduar të dalin sa më pak jashtë, arsyeja ajri shumë i ndotur.

Ndërsa për të mos dalë fare jashtë janë u është thënë fëmijëve, grave shtatzëna, të moshuarve dhe të sëmurëve kronikë, ata duhet të qëndrojë në shtëpi, tha të martën qeveria e Shkupit.

Në këtë qytet është regjistruar ndotje e rëndë e ajrit, raporton agjencia e lajmeve MIA.

Zyrtarët e qytetit kërkoi gjithashtu që makinat të mos përdorën vetëm atëherë kur është ndonjë rast urgjent.

Qyteti është duke marrë masa të nevojshme për të ulur nivelin e ndotjes së ajrit, thuhet në deklaratën e qeverisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë