Loading…

Ndotja e ajrit në Prishtinë në shkallë rekord (Foto)

  • 12/01/2017 | 21:36

Ndotja e ajrit në Prishtinë në shkallë rekord (Foto)

Sot është thyer rekordi i ndotjes së ajrit në Prishtinë.

Cilësia e ajrit në Kosovë  në përgjithësi është evidentuar të jetë larg kritereve botërore dhe që tejkalon çdo standard të lejuar.

Se ky nivel i ndotjes së ajrit në vend është në vlera alarmante, u vërtetua disa herë por nga matjet që janë bërë shihet se cilësia e ajrit nuk ka qenë asnjëherë më e keqe në kryeqytetin e Kosovës.

Sot, në kryeqytet, cilësia e ajrit është aktualisht në nivelin e 484 ppm (grimcave në milion), sipas të dhënave të Qendrës për matjen e cilësisë së ajrit, e vendosur nga Ambasada Amerikane.

Matja e fundit e cilësisë së ajrit, e bërë në orën 20:00./Gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë