Loading…

Ndodhë në Pejë: Pasi gjykata e dënoi me 6 vjet burgim, i dënuari e rrah avokatin e tij

  • 30/10/2018 | 09:54

Ndodhë në Pejë: Pasi gjykata e dënoi me 6 vjet burgim, i dënuari e rrah avokatin e tij

Dënimi me 6 vjet burgim duket se nuk i ka pëlqyer një të dënuari në Pejë.

Pas shpalljes së aktgjykimit me 6 vjet burgim ndaj të dënuari, në objektin e Gjykatës Themelore në Pejë ka eskaluar situata, njofton gazetametro.net.

I dënuari ka sulmuar avokatin e tij mbrojtës pas vendimit nga Gjykata, kështu duke i shkaktuar lëndime trupore atij.

Por, i dyshuari është prangosur nga oficerët korrektues dhe është dërguar në mbajtje.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar i cili në objektin e Gjykatës Themelore, pasi ndaj tij ishte shpallur aktgjykim dhe ishte dënuar me 6 vjet burgim e kishte sulmuar avokatin e tij mbrojtës të cilit i kishte shkaktuar lëndime trupore. I dyshuari është prangosur nga oficerët korrektues dhe është dërguar në qendrën e paraburgimit në Pejë”, thuhet në komunikatën e policisë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë