Loading…

Ndodhë edhe kjo: Vidhen plumbat e portretit simbolik të Adem Jasharit

  • 22/04/2018 | 23:41

Ndodhë edhe kjo: Vidhen plumbat e portretit simbolik të Adem Jasharit

Për nderë të 20-vjetorit të rënies së heroit legjendar Adem Jashari, në kullën e Jasharëve në Prekaz dhe Epopesë së UÇK-së, Besart Gashi, kishte vendosur që të formojë një mozaik prej 200 gëzhoja plumbash protretin e Adem Jasharit.


Por ky mozaik me portret të Adem Jasharit nuk është si në fillim.

Gëzhojat me të cilat ishte ndërtuar ky mozaik dikush i ka vjedhur.

Reperi i mirënjohur shqiptar, Arian Agushi, i njohur për publikun si Gold AG ka publikuar disa fotografi të portretit të heroit kombëtar, Adem Jashari, raporton “Zeri.info”.

Plumbat e kërtij protreri dikush i ka vjedhur, e kjo e ka zemëruar tejmase Gold AG-n, shkruan tutje “Zeri.info”.

Ai ka publikuar fotografitë në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, me mbishkrimin ” BAC ..  në kohën e luftës sti kan pru plumbat e tash në liri po ti vjedhin !!!”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë