Loading…

Ndërtesa më e lartë në botë ndriçohet me flamurin shqiptar

  • 29/11/2021 | 00:00

Ndërtesa më e lartë në botë ndriçohet me flamurin shqiptar

Ndërtesa më e lartë në botë, Burj Khalifa, që ndodhet në Dubai është ndriçuar me ngjyrat e flamurit shqiptar në orët e mbrëmjes së 28 nëntorit.


Shqipëria sot feston ditën e Pavarësisë së shpallur më 28 nëntor 1912.

Shteti i Katarit ka respektuar edhe viteve të kaluara shqiptarët duke ndriçuar me çdo 28 nëntor ndërtesën më të lartë në botë më flamurin kombëtar shqiptar.

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AKR-së, Behgjet Pacolli, ka shpërndarë këtë pamje në rrjetin social Facebook.

“Një pamje e bukur nga Dubai”

“Jemi një”, ka shkruar shkurt ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë