Loading…

Ndërpritet seanca ndaj aktivistëve të VV’së, s’ka rrymë

  • 25/01/2017 | 10:19

Ndërpritet seanca ndaj aktivistëve të VV’së, s’ka rrymë

Është ndërprerë seanca ndaj aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje për shkak të mungesës së rrymës vetëm në sallën ku po zhvillohet kjo seancë.


Pak minuta para se të ndërpritej seanca, prokurori Abdurrahim Islami ka thënë se është i çuditur me kërkesën e mbrojtjes për përjashtimin e tij me akuzat se ai është politik dhe subjektiv.

“Unë në asnjë rast nuk e kam përmend fjalën Vetëvendosje në aktakuzë. Por mbrojtja e tyre e ka marrë këtë detyrë dhe tash është normale që këta të punojnë qysh iu thonë sepse për para çka nuk po bëhet”, ka thënë Islami.

Gjyqtari ua ka tërhequr vërejtjen avokatit të Atdhe Arifit dhe Adea Batushës që nëse ndërpresin punën dhe ndërhyjnë prapë atëherë do t’i përjashtoj nga salla. Vërejtje i është tërheq edhe prokurorit

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë