Loading…

Ndërpritet seanca e Kuvendit në solidarizim me Haradinajn

  • 02/03/2017 | 12:15

Ndërpritet seanca e Kuvendit në solidarizim me Haradinajn

Derisa po zhvillohej seanca e Kuvendit, në sallën ku qëndrojnë gazetarët kanë hyrë përfaqësuesit e Shoqatave të Luftës së UÇK-së.


Por askush nga ta nuk ka treguar se për çka janë aty. Në sfond dëgjohej zhurmë nga përfaqësuesit e veteranëve të cilët deklaroheshin lidhur me shtyrjen e vendimit nga autoritetet gjyqësore franceze për liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj.

Seanca e Kuvendit të Kosovës është ndërprerë pas propozimit të shefit të grupit parlamentar të LDK-së, Ismet Beqiri, i cili është arsyetuar se nuk po ndërpritet për shkak të ‘protestës’ së veteranëve.

Pas situatës së krijuar, kryesuesi i seancës, Xhavit Haliti ndërpreu seancën, për siç tha ai solidarizimin me Ramush Haradinajn.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë