Loading…

Ndërprerja e rrymës: Banorët e Kodrës së Trimave bllokojnë rrugën

  • 06/02/2017 | 17:19

Ndërprerja e rrymës: Banorët e Kodrës së Trimave bllokojnë rrugën

Banorët e lagjes Kodra e Trimave në Prishtinë, po protestojnë te vendi i quajtur “Trafo”, duke kundërshtuar reduktimet e rrymës nga ana e KEDS’it.


Ata kanë thirrur protestën përmes rrjeteve sociale, ku kanë thënë se “Të hënën në 17:00 te trafo protestë kunder diskriminimit nga KEDS”.

aa

Në këtë lagje të kryeqytetit për dallim nga pjesë tjera, aplikohen reduktime të rrymës.

Thirrja kryesore e banorëve të Kodrës së Trimave në këtë protestë janë “duam rrymë”. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë