Loading…

Ndër misteret më të mëdha të pazgjidhura të të gjitha kohërave 6

  • 24/01/2021 | 11:59

Ndër misteret më të mëdha të pazgjidhura të të gjitha kohërave 6

Mistere të pazgjidhura ndër më rrënqethëset të njohura deri më tani, do të rrenqethëni edhe ju kur t’i lexoni, transmeton Gazeta Metro.


6. Çfarë është Zona 51?
Zona e famshme 51, është në fakt një bazë ushtarake e Shteteve të Bashkuara e vendosur në Nevada jugore, ekzistenca e të cilave nuk u konfirmua deri në vitin 2013 kur CIA iu desh t’i përgjigjej një pyetjeje të vitit 2005 sipas Aktit të Lirisë së Informacionit. Sipas dokumenteve historike, vendi ishte përdorur për zhvillimin dhe testimin e avionëve dhe armëve eksperimentale.

Imazhet satelitore publike, si ato të ofruara nga Google Maps, nuk japin më shumë detaje. Edhe individët që kanë leje për të shkuar në Zonën 51 drejtohen nga një kompani ajrore në Las Vegas, ‘Janet’, linja ajrore më misterioze në botë.
Dritaret mbulohen kur avioni fillon të zbresë. Misteri intensiv përreth zonës 51 ka rezultuar në zëra të pandërprerë në lidhje me qeverinë duke përdorur vendin për të studiuar anije kozmike të rrëzuara dhe jashtëtokësorë.Teori të tjera janë ngritur përgjatë viteve mbi natyrën e saktë të vendit, hulumtimi mbi udhëtimet në kohë, teleportimi, zona e takimeve njerëzore-jashtëtokësore, zhvillimi i pajisjeve që kontrollojnë motin dhe selitë e qeverisë botërore.
Origjina e këtyre teorive është zhytur gjithashtu në mister, por një gjë është e sigurt, të gjithë ne e duam një dozë të mirë konspiracioni. //gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë