Loading…

Ndalohen motra dhe nëna e vrasësit të ambasadorit rus

  • 19/12/2016 | 21:00

Ndalohen motra dhe nëna e vrasësit të ambasadorit rus

Policia e Turqisë ka ndalur motrën dhe nënën e vrasësit të ambasadorit rus në një galeri të arteve në kryeqytet, të hënën.

Sipas “CNN Turk”, dy gratë janë ndalur në provincën jugperëndimore të Aydinit.

Mevlut Mert Altintash, 22 vjeçar, shtiu ndaj Andrei Karlov nga prapa së paku pesë herë derisa diplomati po mbante një fjalim në një galeri arti në Ankara.

Qeveria ka konfirmuar se ai ishte polic jashtë detyrës që ka punuar në kryeqytetin turk./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë