Loading…

Ndalohen boksierët kosovarë të hynë në Serbi, reagon Federata Ndërkombëtare e Boksit

  • 23/10/2021 | 16:10

Ndalohen boksierët kosovarë të hynë në Serbi, reagon Federata Ndërkombëtare e Boksit

Ekipi i boksierëve nga Kosova nuk do të marrin pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit që po zhvillohet në Beograd të Serbisë.


Kjo vjen si shkak që ekipit të boksierëve kosovarë iu është kërkuar prezantimi pa simbole shtetërore, ku këta të fundit nuk e kanë pranuar, përcjell KosovaPress.

Menjëherë pas këtij skandali ka reaguar Federata Ndërkombëtare e Boksit, ku sekretari gjeneral i kësaj organizate ka kërkuar që autoritetet serbe t’i lejojnë boksierët kosovarë që të garojnë me simbole shtetërore.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]metro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë