Loading…

Ndahet nga jeta komandanti i parë i trupave të KFOR’it në Kosovë

  • 02/12/2021 | 13:05

Ndahet nga jeta komandanti i parë i trupave të KFOR’it në Kosovë

Ministrja e Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka njoftuar për ndarjen nga jeta të Gjeneralit Klaus Reinhardt, i cili ishte komandanti i parë i trupave të KFOR’it në Kosovë, shkruan Gazeta Metro.


Lajmin e ka bërë të ditur Gërvalla në një postim në Facebook.

“Si komandant i parë i trupave të KFOR-it në Kosovë, Gjenerali Reinhardt ka dhënë një kontribut vendimtar në kthimin gradual të Republikës së Kosovës në një jetë normale, civile dhe në rindërtimin e vendit pas një lufte të tmerrshme dhe përballjes me gjenocid”, shkruan ministrja.

Ministrja ka shprehur ngushëllime për vdekjen e gjeneralit.

Më poshtë shkrimi i plotë i saj. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë