Loading…

Ndahen çmimet për fushën e trashëgimisë kulturore

  • 27/02/2019 | 09:12

Ndahen çmimet për fushën e trashëgimisë kulturore

Sot do të ndahen çmimet në fushën e trashëgimisë kulturore. Këto çmime do të ndahen nga Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, transmeton Gazeta Metro.


Laureatët do të marrin çmimet për kontributet e tyre në fushën e trashëgimisë, konkretisht do të ndahen çmimi për vepër jetësore në fushën e trashëgimisë ‘Dea Daranicae’, çmimi për merita të veçanta ‘Shtjefën Gjeçovi’, çmimi për menaxhim institucional ‘Muhamed Shukriu’ dhe çmimi për vepër shkencore ‘Zef Mirdita’./gazetametro.net

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë