Loading…

NATO në lidhje me shndërrimin e FSK’së: Duhet të konsultoheni me komunitetet dhe me ne

  • 17/10/2018 | 11:23

NATO në lidhje me shndërrimin e FSK’së: Duhet të konsultoheni me komunitetet dhe me ne

E përditshmja serbe “Danas” ka marrë një prononcim në kushte anonimiteti nga NATO në lidhje me forcat e sigurisë së Kosovës dhe planet për krijimin e ushtrisë.


Çdo përpjekje për krijimin e ushtrisë së Kosovës duhet të bëhet në konsultim me të gjitha komunitetet në Kosovë, si dhe të gjithë aleatët e NATO-s, ka thënë një zyrtar i NATO-s.

E përditshmja serbe “Danas” ka marrë një prononcim në kushte anonimiteti nga NATO se aleanca mbështet zgjerimin e forcave të sigurisë së Kosovës në kuadër të mandatit aktual dhe se forcat e sigurisë së Kosovës janë forca profesionale dhe burim i stabilitetit rajonal, transmeton lajmi.net.

Zyrtari i NATO-s u përgjigj ndaj pyetjes se si aleanca i sheh paralajmërimet nga Prishtina për transformimin e forcave të sigurisë së Kosovës në ushtri

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë