Loading…

NATO mblidhet për të folur për sigurinë e Ballkanit Perëndimor

  • 05/12/2018 | 13:33

NATO mblidhet për të folur për sigurinë e Ballkanit Perëndimor

NATO është mbledhur për të folur për sigurinë e Ballkanit Perëndmor.


Ministrat e jashtëm të shteteve anëtare të NATO’s janë mbledhur për të diskutuar mbi marrëdhëniet e Aleancës me Ballkanin Perëndimor, shkruan gazetametro.net

Sekretari i Përgjithsëm i NATO’s, Jens Stoltenberg, tha se siguria dhe stabiliteti në Ballkan është shumë i rëndësishëm.

Ata tha se mezi presin anëtarësimin e Maqedonisë në NATO dhe mirëpresin integrimin euro-atlantik edhe të Bosnje dhe Hercegovinës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë