Loading…

Napoli konfirmon: Ky është rezultati përfundimtar i Amir Rrahmanit në testin për koronavirus

  • 06/10/2020 | 16:53

Napoli konfirmon: Ky është rezultati përfundimtar i Amir Rrahmanit në testin për koronavirus

Pavarësisht se mediat italiane gjatë ditës së sotme kanë raportuar se Amir Rrahmani ka rezoltuar pozitiv me koronavirus, kjo nuk është e vërtetë, transmeton Gazeta Metro.


Para disa orëve, klubi i Napolit kishte njoftuar se janë në pritje të dy rezultateve dhe se të gjithë tjerët kishin rezultuar negativ në testet e bëra për koronavirus.

Në mediat italiane u raportua se nga këto dy teste, njëri ishte i kapitenit të Përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmanit, dhe se rezultati i testit ishte pozitiv.

Por, para pak minutave përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit, SSC Napoli ka konfirmuar se kanë marrur edhe rezultatet e dy testeve të fundit dhe se janë negative.

Amir Rrahmani tani besohet se është duke bërë përpjekje që t’i bashkohet Kosovës para ndeshjes së rëndësishme ndaj Maqedonisë së Veriut që zhvillohet më 8 tetor në Shkup.

Megjithatë, kjo ende mbetet problem pasi që autoritet lokale shëndetësore kanë vendosur për ndalimin e udhëtimit të lojtarëve te përfaqësueset e tyre. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë