Loading…

Nagavcit i shkon një propozim për kompensimin e orëve të humbura nga greva

  • 07/10/2022 | 13:50

Nagavcit i shkon një propozim për kompensimin e orëve të humbura nga greva

Kryetari i Gjakovës dhe nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK’së), Ardian Gjini i ka dorëzuar një propozim ministres Nagavci për kompensimin e orëve të humbura për nxënësit në shkolla, shkruan Gazeta Metro.


Në një shkrim në Facebook, Gjini ka thënë se ka propozuar që orët duhet kompensuar gjatë ditëve të punës, pesë orë shtesë në javë për çdo klasë dhe nxënës deri në kompensimin e plotë.

Gjini ka thënë se nuk ka logjikë që orët e humbura të kompensohen gjatë fundjavës apo në ditët e pushimit.

Më poshtë njoftimi i Gjinit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë