Loading…

“Na këpute shpirtin, na ike e shkove në parajsë”, 34-vjeçari ndërron jetë nga virusi

  • 04/09/2021 | 19:02

“Na këpute shpirtin, na ike e shkove në parajsë”, 34-vjeçari ndërron jetë nga virusi

Një person në moshën 34-vjeçare nga fshati Gramaqel i Komunës së Deçanit ka vdekur si pasojë e komplikimeve nga koronavirusi.


Lajmin e ka bërë të ditur një familjar i të ndjerit, nëpërmjet rrjetit social ‘Instagram’.

“Kurrë se besova se virusi do ta merr jetën, shumë u rujte prej virusit, por s’ja dole. Zoti njerin e mirë e merr ngat vetit”, bëhet e ditur në postim.

Lidhur me vdekjen e tij ka shkruar edhe një familjar tjetër i të ndjerit. “Ah CUK, na kpute shpirtin na ike e shkove ne parajs, e skemi qte bejm veq te qmallemi me kujtimet per ty dhe me dy Engjuj qe na i le”, shkroi ndër të tjera ai.

Përgjatë ditës, Ministria e Shëndetësisë në raportin ditor të rasteve me koronavirus, ka njoftuar se në Kosovë për 24-orët e fundit janë shënuar 21-vdekje si pasojë e komplikimeve nga Covid-19.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë