Loading…

Muzikë e drita: Po mbahet festivali madhështor në Sidney

  • 29/05/2017 | 21:53

Muzikë e drita: Po mbahet festivali madhështor në Sidney

Në Sidnej, po mbahet festivali i dritës i quajtur “Vivid”.


Ky festival e shëndron Sidneun në një vend shumë atraktiv dhe  kreativ me një paraqitje spektakulare në përputhje të përkryer në mes muzikës dhe dritave, transmeton gazetametro.net.

Vizioni për nje Sidnei të gjallëruar, po bëhet në kuatër të festivalit vjetor të dritës, muzikës dhe ideve, që zhvillohet këtë vitë nga 26 maji deri më 19 qërshor.

Muzeu i Artit  Bashkëkohor është zbukuruar nga dritat shumë ngjyrshe gjatë përformacës së dritave të medias në festivalit Vivid Sidney në 25 maj 2017.

Lulet e diellit në madhësi gjigante të ilustruara me drita, ndriçuan bregun e portit të Sidneit pranë Shtëpisë së Operës në Sidnei, në natën e parë të festivalit, me 26 maj.

Vizitorët pozuan fotografi të ndryshme, si në këtë rastë ku po fotografohen me kafshët e ndriçuara të Taronga Zoo.

Nico Locane, bashkë-krijues i “Parallax”, qëndron nën instalimin  me 11 gjatësi të ndryshme që kalojnë një seri të ndriçimit mbi 8 deri në 10 minuta./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: info[email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë