Loading…

Muzeu i gurëve

  • 15/11/2016 | 18:28

Muzeu i gurëve

Nëse ndonjëherë vendosni që të vizitonin Tokyo-n, atëherë ia vlenë që të vizitoni muzeun e gurëve për të cilin ish drejtori i tij ka punuar rreth 50 vite në mënyqë që të koleksionojë gurë që duken si fytyra të njerëzve!

Në këtë muze janë rreth 1700 gurë, nga fytyra e Jezusit e deri tek fytyra e Elvis Presley-t!
rocks-look-like-faces-museum-chinsekikan-hall-of-curious-rocks-japan-1 rocks-look-like-faces-museum-chinsekikan-hall-of-curious-rocks-japan-11 rocks-look-like-faces-museum-chinsekikan-hall-of-curious-rocks-japan-19 rocks-look-like-faces-museum-chinsekikan-hall-of-curious-rocks-japan-23 rocks-look-like-faces-museum-chinsekikan-hall-of-curious-rocks-japan-45 rocks-look-like-faces-museum-chinsekikan-hall-of-curious-rocks-japan-46 rocks-look-like-faces-museum-chinsekikan-hall-of-curious-rocks-japan-52

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë