Loading…

Mustafa: Synojmë rënien e papunësisë në tregues njëshifror

  • 27/05/2017 | 16:31

Mustafa: Synojmë rënien e papunësisë në tregues njëshifror

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se koalicioni LDK-AKR-Alternativa, ka programin e duhur për zhvillimin e shpejtë ekonomik dhe rënien e papunësisë.


Në një publikim në Facebook, Mustafa ka shkruar se koalicioni i tij ka njerëz dhe guxim për të arritur objektivat e programit qeverisës të koalicionit.

“Prioritet i të gjitha prioriteteve për Kosovën është zhvillimi i shpejtë ekonomik dhe rënia e papunësisë në tregues njëshifror. Koalicioni ynë (LDK-AKR-Alternativa) ka programin e qartë për të arritur këto objektiva. Ka njerëz me dije politike, shkencore dhe biznesore. Ka guximin e duhur!” ka shkruar Mustafa. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë