Loading…

Mustafa s’tregon a janë siguruar votat për Demarkacionin

  • 03/04/2017 | 12:52

Mustafa s’tregon a janë siguruar votat për Demarkacionin

Kryeministri Isa Mustafa ka vizituar kompaninë Pestova dhe fabrikën e prodhimit Vipa Chips.


Kryeministri ka lavdëruar punën e kësaj kompanie duke e cilësuar me të arritura kulminante.

Pronari i kompanisë Pestova Bedri Kasumi, ka thënë se falë pakos së re fiskale, kjo kompani ka filluar eksportimin produkteve edhe në dy tregje të reja evropiane, raporton KTV.

Kryeministri nuk është përgjigjur pyetjeve rreth mundësisë që në seancën e Kuvendit me 6 prill të jetë edhe ratifkimi i demarkacionit të kufirit me Malin e Zi dhe nëse i kanë siguruar votat qoftë të partisë së tij dhe të Listës serbe.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë