Loading…

Mustafa përshëndet Ahmetin dhe uron komunën e Prishtinës

  • 17/03/2017 | 12:58

Mustafa përshëndet Ahmetin dhe uron komunën e Prishtinës

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka përshëndetur edhe kryetarin e komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti derisa ka përshëndetur edhe pjesëmarrësit tjerë në përurimin e fabrikës së ujit në Shkabaj.


Për Mustafën është kënaqësi e madhe që Prishtina por edhe gjashtë komuna të tjera përreth po zgjidhin problemin kryesor të qytetarëve të këtyre vendeve.

Ai, përmendi edhe kohën para pesë viteve për të cilin projekt tha se ka dhënë nënshkrimet dhe ka përgatitur dokumentacionin për këtë projekt.

E nuk la pa thënë se i vjen mirë që Komuna e Prishtinës i ka përmbushur obligimet e veta karshi këtij projekti.

Mustafa falënderoi edhe donatorët tjerë si Komisionin Evropian dhe Bankën Gjermane. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë