Loading…

Mustafa nuk na konsultoi për shkarkimin e Mariqit

  • 16/12/2016 | 20:27

Mustafa nuk na konsultoi për shkarkimin e Mariqit

Lista Serbe ka mohuar të ketë qenë pjesë e vendimit për shkarkimin e ministrit të Administratës dhe pushtetit Lokal, Lubomir Mariq.

“Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa do të duhet të bëjë të ditur se në çfarë baze ka vendosur për të hequr një prej ministrave tanë dhe emërimin e një tjetri, dhe pse administrata e tij po mashtron publikun se ajo është bërë në pajtim me Listën e Serbisë”, thekson Lista Serbe.

Lista Serbe ka thënë se me vendosmëri do t’i përgjigjen këtij sulmi politik ndaj tyre dhe popullit serb, përcjell lajmi.net.

“Serbët në Kosovë na kanë dhënë besim se ne do t’i mbrojmë interesat e tyre dhe për të mbrojtur atë kundër të gjitha formave të dhunës, dhe atë që bëri sot Mustafa është një akt i dhunës, i cili nuk do të mbetet pa përgjigjen tonë,” thotë lista e Serbisë.

Ata kanë ftuar Mirjana Jevtiqin për të kundërshtuar emërimin e sotëm si një ministre, dhe kështu të pengojë përpjekjen e Mustafës që të dobësojë, siç thonë ata njerëzit e tyre në Kosovë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë