Loading…

Mustafa merr përkrahje nga partiakët

  • 08/02/2017 | 22:45

Mustafa merr përkrahje nga partiakët

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kryeministër i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka marrë përkrahje nga partiakët e tij pas diskutimeve që kanë zhvilluar sot për zhvillimet e fundit politike.


Me theks të veçantë, siç edhe njoftojnë përmes një komunikate për media, LDK ka diskutuar për procesin e shenjëzimit të vijës kufitare me Malin e Zi dhe procesin e transformimit të FSK-së në Forcë të Armatosur.

Kryetarët e degëve unanimisht përkrahën punën dhe qeverisjen e kryeministrit Mustafa, thotë komunikatë dhe vlerësuan lartë qasjen ndaj zhvillimit ekonomik dhe përmirësimit të mirëqenies së qytetarëve.

Në komunikatë thuhet se ‘Forumi i Kryetarëve të degëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, vlerëson se tejkalimi i këtyre proceseve dhe përmbushja e obligimeve shtetërore, do të forcon sovranitetin dhe integritetin e vendit, dhe njëkohësisht përafron edhe më tepër Kosovën drejt BE-së’./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë