Loading…

Mustafa me sarkazma pa kripë po pranon realitetin e krijuar në Kosovë

  • 13/12/2016 | 23:47

Mustafa me sarkazma pa kripë po pranon realitetin e krijuar në Kosovë

Zafir Berisha, deputet i Nismës, në emisionin “Interaktiv” të KTV-së, ka folur për postimin e kryeministrit Isa Mustafa, i cili i quajti gjela kritikuesit e murit të krijuar në veri të Mitrovicës. Berisha ka thënë se është fyerje për shtetin kur kryeministri përdor komunikim të tillë, transmeton gazetametro.

Murin Mustafa ka quajtur “vepër e ndyrë të strukturave paralele serbe dhe e Beogradit” dhe ka premtuar se ai “do të trajtohet dhe rrënohet me ligj” duke ironizuar me kritikuesit se “gjelat nuk e rrënojnë murin, por ata këndojnë mbi mur”. Këtij postimi i është kundërpërgjigjur Berisha, i cili ka thënë se Mustafa me sarkazma po pranon realitetin e krijuar në Kosovë.

“Me thanë të drejtën aq janë të nivelit të ulët postimet e tij në Facebook saqë nuk e di nëse ja vlen të merrem me të. Është fyerje për shtetin që kryeministri merret me këso komunikimi ndaj zërave të arsyeshëm për murin në veriun e Mitrovicës”, ka thënë Berisha në emisionin Interaktiv.

“Me këto sarkazma pa krip merret me problemet që kanë prodhuar një realitet të tillë në Kosovës”, ka shtuar deputeti i Nismës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë