Loading…

Mustafa inkurajon konsumimin e prodhimeve vendore

  • 15/12/2016 | 20:09

Mustafa inkurajon konsumimin e prodhimeve vendore

Kryeministri i vendit Isa Mustafa, gjatë një vizite në një Fabrikë të Qumështit, ka thënë se duke i konsumuar produktet vendore, ne i kontribuojmë edhe zhvilllimit ekonomik të vendit dhe hapjes së vendeve të reja të punës.

“Duke pas parasysh rezultatet inkurajuese në kualitetin e prodhimeve të shumta të qumështit kosovar, na takon neve, qytetarëve të Kosovës, që të konsumojmë sa më shumë produkte vendore të qumështit, i cili është i sigurt dhe shumë i shëndetshëm”.

Ai ka inkurajuar qytetarë që të konsumojnë sa më shumë prodhime vendore .

“Pini qumësht vendor, kujdesuni për shëndetin tuaj dhe ndihmoni zhvillimit ekonomik të vendit”, ka thënë Mustafa./gazetametro.net

fff

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë