Loading…

Mustafa: Deklaratat e Kurtit të pamatura dhe të dëmshme për lidhjen me Amerikën

  • 27/03/2020 | 21:54

Mustafa: Deklaratat e Kurtit të pamatura dhe të dëmshme për lidhjen me Amerikën

Kreu i LDK’së, Isa Mustafa sonte në një intervistë në RTK ka thënë se po rrjedhin deklarata të papjekura nga zyrtarët shtetërorë, që sipas tij po dëmtojnë raportet Kosovë-Amerikë.


Ai ka përmendur kryeministrin në detyrë, Albin Kurtin që sipas tij me qëndrimet për taksën, rrezikoi marrëdhëniet me Amerikën.

‘’Shoh deklarata të papjekura edhe të shtetërorëve edhe zyrtarëve të tjerë politikë. Janë të pamatura, të papjekura dhe të dëshme për relacionet mes Kosovës dhe Amerikës. I dëmshëm ka qenë edhe qëndrimi  i Kurtit për tarifën. Më mirë do të ishte që Kurti të jetë në tavolinë të dialogut e ta merr rolin’’, ka thënë Mustafa.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë