Loading…

Mustafa: Asociacioni nuk do të krijohet nëse nuk ka interesim nga serbët (Video)

  • 16/02/2017 | 22:59

Mustafa: Asociacioni nuk do të krijohet nëse nuk ka interesim nga serbët (Video)

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa tha se ne nuk mund të bëjmë asociacion nëse Serbët nuk tregojnë interesim të kyçen në të sepse ne e kemi asociacionin.

“Ne e kemi një asociacion të komunave prandaj ne nuk kemi asnjë arsye që të bëjmë një asociacion në qoftë se ata të cilët e kanë kërkuar nuk shprehin vullnet dhe dëshirë që të ulen dhe të punojnë në të”, ka thënë Mustafa përt rtv21.tv.

Mustafa shtoi se nga Serbia gjithmonë ka kërkesë që të kthehet kjo punë në Bruksel, por ne nuk jemi të vullnetshëm dhe nuk shohim asnjë arsye që asociacioni të kthehet në Bruksel./Gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë