Loading…

Mustafa: Arti po na mbulon të zezat

  • 06/12/2016 | 09:41

Mustafa: Arti po na mbulon të zezat

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa përmes llogarisë së tij në Facebook ka uruar fotografin Armend Nimani dhe e ka përgëzuar për talentin përkundër që fotoja paraqet ngjarje të pakëndshme për vendin tonë.

Fotografia e Nimanit është përzgjedhur në mesin e 100 fotografive më të më mira të 2016’ës në Revistën Time.

“Kjo fotografi nga Kosova është përzgjedhur në mesin e 100 fotografive më të mira të vitit 2016, nga Revista Time. Edhe pse fotografia paraqet ngjarjet e pakëndshme që kanë ndodhur në Kuvendin e Kosovës, e përgëzoj fotografin e talentuar, Armend Nimani, për suksesin e arritur përmes kësaj fotografie.”, ka thënë Kryeministri.

Mustafa tuje ka folur për potencialin e madh dhe kreativitetin që sipas tij ka Kosova.

“Përkundër episodeve të izoluara, Kosova ka potencial të madh kreativiteti, vitaliteti dhe talentesh, të cilët nganjëherë me forma artistike po i rikuperojnë dëmet që pa nevojë i kemi shkaktuar vetvetes”, tha ai.

Në fund ai ka uruar Nimanin dhe komunitetin e fotografëve dhe artistëve pamor të Kosovës./gazetametro.net

15380858_1183243131741922_2084205717742221285_n

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë