Loading…

Musliu: Kur ta ketë ushtrinë Kosova, edhe ne në luginë flemë më rehat

  • 20/03/2017 | 12:57

Musliu: Kur ta ketë ushtrinë Kosova, edhe ne në luginë flemë më rehat

Kryetari i Këshillit Nacional për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, Jonuz Musliu, ka thënë se është urgjente krijimi i ushtrisë së Kosovës.


Ai ka shtuar se në momentin kur Serbia po armatoset, krijimi i ushtrisë së Kosovës do të rriste sigurinë edhe për shqiptarët e luginës, shkruan Zëri.

“Serbia po armatoset por edhe po prodhon armatim të ri.  Kur ta ketë ushtrinë Kosova, edhe ne në luginë flemë më rehat. Mendoj se është urgjente bërja e ushtrisë së Kosovës”, ka thënë Musliu.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë