Loading…

Musliu: I doli rend një kinezi të bëhet këshillar i Albin Kurtit, s’pati vend ta gjej një djalë shqiptar

  • 19/11/2020 | 20:46

Musliu: I doli rend një kinezi të bëhet këshillar i Albin Kurtit, s’pati vend ta gjej një djalë shqiptar

Deputetja nga radhët e PDK’së Ganimete Musliu, tha se Vetëvendosje është duke keqpërdorur diasporën në Kuvendin e Kosovës, shkruan Gazeta Metro.


‘’ Po e keqpërdorin diasporën në këtë foltore, prandaj ju mos këkroni që shpëtimin ta gjeni tek diaspora. Shikoni në sy dhe gënjeni. Kjo është një praktikë e keqe e vjedhur nga serbët’’, tha Musliu.

Ndër të tjera Musliu përmendi edhe këshilltarin e Kurtit, i cili ishte japonez për nga prejardhja.

‘’I doli rend një kinezi të bëhet këshillar i Albin Kurtit. Spati vend që Kurti ta gjejë një djalë të mirë e të mencur shqiptar’’, shtoi Musliu./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë