Loading…

Musa Hajdari përfundon aventurën në Lojërat Olimpike ‘Tokyo 2020’, nuk ia del të kualifikohet në gjysmëfinale

  • 31/07/2021 | 09:20

Musa Hajdari përfundon aventurën në Lojërat Olimpike ‘Tokyo 2020’, nuk ia del të kualifikohet në gjysmëfinale

Atleti kosovar, Musa Hajdari nuk ka mundur të kualifikohet në gjysmëfinale.


Musa Hajdari kishte marrë pjesë në garën e vrapimit 800 metra në kuadër të Lojërave Olimpike “Tokyo 2020” në stadiumin Olimpik në Japoni.

Hajdari u rendit në vendin e tetë nga tetë garues në pistën e tij, ai në 400 metrat e parë përfundoi në pozitën e shtatë dhe në 400 të dytat përfundoi i fundit.

Kjo do të thotë që ai e ka përfunduar aventurën e tij në kuadër të Lojërave Olimpike pasi vetëm tre vendet e para nga tetë gjithësej kualifikohen tutje.

Hajdari përfundoi garën për kohën 1:48.96 në vendin e tetë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë