Loading…

Muriqi flet për rekordin e vendosur me Kosovën dhe zbulon të ardhmen me Lazion

  • 01/06/2021 | 21:03

Muriqi flet për rekordin e vendosur me Kosovën dhe zbulon të ardhmen me Lazion

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi ka folur për fitoren ndaj San Marinos dhe ka zbuluar të ardhmen me Lazion.


Muriqi shënoi të katër golat ndaj San Marinos, duke u bërë golashënuesi i parë në histori të Kosovës që shënon katër gola brenda një ndeshje.

Pas ndeshjes, Muriqi deklaroi se nuk e ka pritur këtë arritje dhe që synimi ishte t’i ndihmonte skuadrës.

“Nuk e parashikova këtë arritje, unë jam sulmues, mendoj t’i ndihmojë bashkëlojtarët. Është miqësore, duel jashtëzakonisht i mirë, sidomos për mua që jam jo në formë të mirë te Lazio”.

“Na është dashur fitorja, vijmë pas një seri rezultateve. Kemi mësuar se jemi mirë me topin, kemi lojtarë kualitet dhe krijuam shumë raste, fatkeqësisht morëm gol në minutat e fundit”.

I pyetur për të ardhmen, Muriqi tha se ka kontratë me Lazion.

“Faktikisht nuk është asgjë në dorën time, se Lazio ka investu dhe ata besoj që e dinë siç bëjnë. Nuk kam drejtë të flas për këtë muhabet, jam lojtar i Lazios kam edhe katër vite dhe do t’i mbahem kontratës.

Po ka kontratë, kur të nisin parapërgatitjet do jem në Romë”, u shpreh ai.

Muriqi thuhet se kërkohet nga Fenerbahce.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë