Loading…

Muri po shfrytëzohet politikisht

  • 13/12/2016 | 22:08

Muri po shfrytëzohet politikisht

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, e ka cilësuar murin në veri të Mitrovicës si ‘vepër e ndyrë e strukturave paralele serbe dhe e Beogradit’, por gjithashtu ka thënë se muri po shfrytëzohet për krekosje politike nga disa, siç shkroi ai, ‘këndesa’.

Ai, përmes një publikimi në rrjetin social Facebook, aludoi në përdorimin e murit për përfitime politike nga rivalët e tij. Mustafa gjithashtu potencoi se muri do të trajtohet nga ligjet në fuqi të Kosovës.

“Gjelat nuk e rrënojnë murin, ata këndojnë mbi mur. Murin e trajton dhe e rrënon ligji”, shkroi Mustafa. /gazetametro.net.

15555302_10211457858266442_636481131_o

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë