Loading…

Muri në Veri do të rrënohet gjatë natës së sotme

  • 04/02/2017 | 17:16

Muri në Veri do të rrënohet gjatë natës së sotme

Muri ilegal i ndërtuar në fund të vitit që lamë pas nuk do të ketë jetë të gjatë.


Kjo pasi në KK të Mitrovicës së Veriut, gjegjësisht në zyrën e Adriana Hoxhiq, sot është nënshkruar marrëveshja për rrënim.

Është thënë se muri do të rrënohet nesër gjatë ditës, mirëpo sipas burimeve të KTV-së, muri pritet të rrënohet gjatë natës së sotme.

Ndërkaq, mësohet se edhe shefja e BE-së në Kosovë, Natalia Apostolova, ka qëndruar afër murit, por nuk ka zbritur nga vetura e saj zyrtare për të folur me të pranishmit aty.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë