Loading…

Muri në Mitrovicë pasojë e marrëveshjeve të fshehta

  • 13/12/2016 | 16:30

Muri në Mitrovicë pasojë e marrëveshjeve të fshehta

Kryetari i Nismas, Fatmir Limaj, ka thënë se muri në Mitrovicë është si pasojë e marrëveshjeve të fshehta të pushtetarëve.


“Muri po ndërtohet për shkak të marrëveshjeve të juaja të fshehta. Këtu ka peshë simbolika ndarëse e murit, jo gjerësia, as lartësia. Shkoni e hudhne atë mur e leni mashtrimet tuaja të zakonshme”, ka thënë Limaj.

Limaj, ka theksuar se ndarja e qytetit veçse po formalizohet ndërsa pushtetarët po iu thonë qytetarëve atje se duhet dëgjuar institucionet rreth realitetit të urës.

“Çfarë hipokrizie, muri po ndërtohet, ndarja e qytetit po thellohet dhe formalizohet”.

“Edhe atë që po e shofin para syve të tyre banorët në Mitrovicë dhe çdo qytetar i Kosovës, këta pushtetarët po u thonë banorëve atje dhe gjithë neve, mos shikoni çka po ndodh, por dëgjona neve se çfarë jemi duke thënë”, ka shkruar Limaj në Facebook./gazetametro.net

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë